projektowanie

Zakres usług dot. projektowania elektroniki obejmuje:

 • projektowanie układów elektronicznych: schematów ideowych zgodnych z założeniami projektu,
 • projektowanie obwodów drukowanych dopasowanych do konkretnej obudowy,
 • oprogramowanie systemów mikroprocesorowych, oraz pod Windowsa, a także aplikacje mobilne
 • projektowanie testerów przydatnych podczas produkcji projektowanych przez nas układów i urządzeń,
 • tworzenie dokumentacji niezbędnej do produkcji (wykaz elementów, pick&place, Gerbery),
 • produkcja i montaż elementów mechanicznych typu: obudowy, przekładnie, mechanizmy, frezowanie otworów, grawerowanie, itp.,
 • montaż prototypów, oraz serii produkcyjnych projektowanych przez nas urządzeń.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Podchodzimy kompleksowo do powierzonych nam projektów – od koncepcji, ustalenia założeń projektu, przez opracowywanie schematów ideowych, projekt płytki drukowanej PCB, stworzenie oprogramowania dla mikrokontrolerów na potrzeby stworzonego prototypu aż po zamówienie płytki obwodu drukowanego, podzespołów, oraz montaż, testy i uruchomienie prototypu, a także małej serii produkcyjnej. Możemy również napisać programy działające pod Windowsem, oraz przyjazne dla użytkownika aplikacje mobilne. Jesteśmy w stanie zmontować prototyp zarówno w technologi SMT (hotair/lutownica) jak i THT. W razie potrzeby możemy wyszukać, lub zamówić dopasowaną do klienta odpowiednią klawiaturę oraz obudowę. Możemy także w zewnętrznej firmie zlecić wykonanie estetycznej elewacji nawet dla pojedynczych prototypów w atrakcyjnej cenie. Cechuje nas krótki czas oczekiwania na finalny produkt, co nas wyróżnia na tle korporacji. Opracowujemy także kompleksowe projekty dla zastąpienia trudno dostępnych lub nieprodukowanych urządzeń, sterowników, modułów i regulatorów stosowanych między innymi w automatyce.

Współpracujemy także z zaprzyjaźnionym zakładem zajmującym się kontraktowym montażem podzespołów elektronicznych który wykonuje usługi jednostronnego i dwustronnego montażu w technologiach SMT i THT. Ma on możliwość profesjonalnego montażu od prototypu, poprzez małą serię produkcyjną, aż po duże serie produkcyjne. Montaż może się odbywać zarówno w technologi ołowiowej jak i bezołowiowej.
W razie potrzeby dzięki współpracy z odpowiednimi zakładami z przemysłu metalowego które mogą przygotować projekt elementów mechanicznych, a potem je zmontować, możemy również tworzyć urządzenia integrujące części mechaniczne typu: przekładnie, mechanizmy, metalowe obudowy, grawerowane płyty czołowe, itp.

 

Poradnik – jak przygotować szczegółowe zapytanie?

Jeżeli potrzebujesz dobrego projektu swojego układu elektronicznego lub urządzenia, przed złożeniem zapytania przeczytaj poniższe wskazówki. Pomogą Ci w przygotowaniu od podstaw ogólnej specyfikacji układu lub urządzenia i opisaniu algorytmu jego działania. Dzięki temu szybciej będziemy w stanie przedstawić Ci wartościową ofertę.

Składając nam zapytanie podaj w nim takie informacje jak:

  • przeznaczenie urządzenia – do czego będzie służyć,
  • działanie układu/urządzenia, lub zaznacz że jest to kwestia do umówienia,
  • temperaturę pracy urządzenia,
  • źródło zasilania (bateria/akumulator/ogniwo fotowoltaiczne/generator/sieć), jego napięcie,
  • ilość i rodzaj wejść – skąd będą czerpać sygnały i co ewentualnie będą mierzyć,
  • zakresy pomiarowe wejść, oraz ich dokładność,
  • ilość i rodzaj wyjść – czym będą sterować, moc i rodzaj odbiorników,
  • gdzie będzie pracować,
  • jakiej potrzebuje obudowy,
  • jak sobie wyobrażasz interfejs użytkownika, jaki potrzebujesz wyświetlacz, oraz ile i jakie przyciski ma zawierać klawiatura,
  • ograniczenia wymiarów obwodu drukowanego,
  • czy będzie pracować w trudnych warunkach typu: wstrząsy, wysoka wilgotność, wysoka temperatura, lub bardzo szeroki zakres temperatur (różnica powyżej 50 stopni Celsjusza), wysoki poziom zakłóceń elektromagnetycznych (np. z powodu bliskiej odległości od silników dużej mocy),
  • ile sztuk potrzebujesz,
  • określ czy dla Ciebie priorytetem jest wysoka niezawodność czy niska cena,
  • napisz czy chcesz abyśmy zajęli się tylko zaprojektowaniem elektroniki i w razie potrzeby napisaniem oprogramowania na mikrokontroler, czy również montażem i wprowadzaniem produktu na rynek.

Zastanów się, na podstawie jakich sygnałów wejściowych Twój układ będzie działać, oraz czym ewentualnie będzie sterować. Podaj moc i napięcie odbiorników z którymi układ będzie współpracował. Jak daleko od urządzenia będą znajdować się czujniki, oraz odbiorniki? Postaraj się określić jak Twój układ będzie się komunikował z użytkownikiem. Czy będzie potrzebował wyświetlacza, klawiatury, kontrolek, sygnalizacji dźwiękowej? Jeżeli tak to jakich, oraz jakie informacje będą wyświetlane, oraz w jaki sposób powinno się odbywać sterowanie układem/urządzeniem? Co użytkownik będzie mógł z klawiatury ustawić lub zmienić? Przemyśl algorytm działania układu/urządzenia. Opisz w punktach jakie funkcje układ powinien realizować.

Po zebraniu tych wszystkich danych, napisz do nas zapytanie. Jeżeli masz już jakieś urządzenie które chcesz zaktualizować do współczesnej technologii, lub poprawić jego niezawodność lub dokładność również możesz się z nami skontaktować. Prawdopodobnie po takim wstępnym opisie i tak będziemy musieli skonsultować kilka kwestii, bo nie da się napisać poradnika dla każdego typu układu/urządzenia, ale wtedy przynajmniej będziemy już bardzo blisko wstępnej koncepcji, oraz wyceny. Stosując wiele metod optymalizacji kosztów, między innymi poprzez pracę zdalną nasza stawka jest bardzo konkurencyjna. Możemy Cię zapewnić że jest to jedna z najniższych stawek na rynku profesjonalnej elektroniki w Polsce. Oczywiście przedstawienie Ci wstępnej wyceny do niczego Cię jeszcze nie zobowiązuje, dlatego zapraszamy do wysłania zapytania ofertowego.